Prelegenci

Prelegenci - porządek alfabetyczny

      

                     
 

Baczewski Grzegorz - Ekspert rynku pracy, Konfederacja Lewiatan

Absolwent, a następnie asystent i adiunkt na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Od 2008 r. ekspert rynku pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, początkowo w Departamencie Rynku Pracy, a następnie w Departamencie Analiz Ekonomicznych i Prognoz, którego dyrektorem był w latach 2012-2014. Odpowiedzialny za opracowanie Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2009-2011 oraz w ramach prac Grupy ad hoc Komitetu ds. Zatrudnienia (EMCO) za wkład Polski w realizację Europejskiej Strategii Zatrudnienia. Jako członek Korpusu Prezydencji przygotował i wynegocjował konkluzje Rady Unii Europejskiej (EPSCO) nt. przekształcenia wyzwań demograficznych w szanse dla rozwoju rynku pracy.

Krajowy Koordynator Programu Solidarność Pokoleń - Działania na rzecz Aktywizacji Osób po 50 roku życia. Przewodniczący Rady Społecznej 50+ przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej. Członek Zespołu ds. Makroekonomicznych utworzonego w ramach  Przygotowań do Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską. Delegat Polski do Komitetu ds. Zatrudnienia, Pracy i Spraw Społecznych OECD (ELSAC).

Specjalizuje się w tematyce rynku pracy i kwestii społecznych. 

 

 

 

 

Bukowska Beata - Partner Inwenta

Partner Zarządzający w firmie Inwenta Sp. z o. o., współzałożyciel Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), coach ICC oraz coach LMI. Od 1999 roku związana jest z branżą doradztwa personalnego. Swoje doświadczenia w tym obszarze budowała pracując zarówno w firmach polskich i zagranicznych. Dzięki pracy w TMP World Wide miała okazje poznać i zastosować najnowocześniejszą wiedzę i praktykę z zakresu HR. W 2004 roku została współzałożycielem firmy doradztwa personalnego Inwenta, w której pełni rolę Partnera Zarządzającego. Beata posiada praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania oraz z obszaru HR. Przygotowuje i prowadzi projekty diagnozy i oceny potencjału pracowników i kandydatów do pracy metodą Assessment i Development Centre. Angażuje się w projekty ocen pracowniczych, oceny 360°, prowadzi szkolenia i warsztaty metodą coachingową dla kadr kierowniczych. Beata posiada bogate doświadczenia w realizacji projektów rekrutacyjnych dla wielu firm polskich i międzynarodowych. Od 2007 roku realizuje coachingi metodą ICC, a w 2009 roku poznała metodykę pracy LMI. Na co dzień zarządza kilkunastoosobowym zespołem konsultantów.

Od 2004 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiego rynku rekrutacyjnego w obszarze interim management.

 

 

Dalka Marzena - Interim Manager

Menedżer i szkoleniowiec z wieloletnią praktyką zawodową na najwyższych szczeblach zarządzania. Marzena posiada również bogate doświadczenia jako konsultant w zakresie doradztwa personalnego, mentor, kierownik projektów edukacyjnych. Jest autorką programów rozwojowych dla biznesu i contentu do szkoleń e-learningowych.
Jej motto zawodowe to „sukces budują ludzie”. Ludzie z pasją.

 

Dudek Paweł

Menedżer z praktyką w rozwoju biznesu, znany i ceniony „connector”.
Wprowadzał na polski rynek m.in. kancelarię prawną Bird&Bird, pracował dla Norwich Union, Sampo, Medicover. Ostatnio - Prezes WARS S.A.
Doradzał zarządom spółek z branży telekomunikacyjnej, obronnej oraz usług profesjonalnych.
Aktywnie uczestniczył w rozwoju relacji handlowych między Polską a USA w sektorze MSP.
W latach 2005 - 2013 był pełnomocnikiem zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Programu Warsaw Illinois Executive MBA.
Absolwent Leadership Development Program, realizowanego przez Harvard Business School w Bostonie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

 

Godek Mateusz

NGO manager działający w obszarach public relations, zarządzanie organizacją, marketing i public affairs. Przez wiele lat prężnie działał w sektorze organizacji pozarządowych m.in. pełniąc przez trzy lata funkcję wice prezesa Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska. Pracował jako Specjalista ds. Informacji i Promocji w Makro Cash and Carry oraz jako Interim Manager w IAB Polska. Ceniony jako dobry i sprawny organizator. Z wykształcenia filozof, studiował również socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie swoją przyszłość wiąże z project managementem.

   

 

Kaczmarczyk Paweł - Dyrektor Departamentu Rozwoju Organizacji, Konfederacja Lewiatan

Odpowiedzialny za rozwój organizacji oraz obsługę firm członkowskich zrzeszonych w Lewiatanie.

Wcześniejsze doświadczenie: Pierwszy Sekretarz Kongresu Przedsiębiorczości, platformy porozumienia 7 największych organizacji pracodawców w Polsce.
Od 9 lat właściciel spółki ALPA Consulting zajmującej się doradztwem w dziedzinie marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem. Obsługa w obszarze PR, marketingu i zarzadzania takich spółek jak The Coca-Cola Company, JW Construction, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Opera Software.
Doktorant na wydziale zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

 
  Mądra Elżbieta - Senior Interim Manager

Doradca w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów, licencjonowany trener LMI programu podnoszenia efektywności własnej. Pracuje w obszarach rozwoju kompetencji, zarządzania strategicznego, szkoleń z zarządzania zmianą, poprawy efektywności operacyjnej. Doświadczony Interim Manager, prowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne. W procesach doradczych zajmuje się definiowaniem zadań i monitoringu ich wykonania. Przez ponad 15 lat pracowała dla renomowanych producentów sprzętu medycznego (Bayer, Roche) zajmując różne stanowiska w sprzedaży i marketingu. Wprowadziła na rynek renomowaną firmę medyczną Radiometer, budując od podstaw struktury, zespół, strategię sprzedaży. Zna bardzo dobrze specyfikę firm działających w obszarach B2B.Absolwentka Studium Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studiów Podyplomowych Psychologia Zachowań Rynkowych na Uniwersytecie Warszawskim i licencjonowany trener w programie Leadership Management International.

 

 

Rytka Ewa - Senior Interim Manager

Niezależny Senior Interim Manager, specjalista w zarządzaniu kryzysowym z blisko 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu i doradztwie w Polsce i Europie Środkowej. Prowadziła projekty restrukturyzacji przedsiębiorstw w okresie utraty rentowności i płynności, również obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego. Członek Komisji Rewizyjnej i Rady Programowej Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).
Od 2008 roku pracuje jako niezależny Interim Manager, aktywnie angażując się w projekty zarządzania czasowego z zakresu restrukturyzacji, budowy strategii oraz zarządzania płynnością w przedsiębiorstwach.
Posiada tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z kierunku Finanse i Bankowość oraz tytuł MBA programu TRIUM Global Executive MBA prowadzonego przez London School of Economics, HEC oraz NYU Stern Business School.

 

Strzeszewska Beata - Interim Manager

Manager Marketingu posiadający blisko 14 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami z zakresu: strategie marek i produktów, NPD – rozwój nowych produktów i innowacji, zarządzanie portfelem marek i produktów. Swoją wiedzę i kompetencje rozwijała realizując projekty i zadania w firmach; Levi Strauss Polska, Grupa Żywiec S.A, 3M Polska. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończyła studia na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studia podyplomowe z Zarządzania Projektami. 
Jest członkiem Stowarzyszenia Interim Managers SIM.

 

 

Magdalena Szymaniak - Koordynator ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy / Talent Acquisition Coordinator 3M Human Resources

Od 2012 roku Talent Acquisition Coordinator w firmie 3M Poland, gdzie odpowiada za projekty rekrutacyjne oraz Employer Branding w ramach organizacji sprzedażowo-marketingowej oraz manufacturingowej.
Wcześniej związana z firmą Mondelez Sp. z o.o. Ponadto  koordynowała projekty rekrutacyjne oraz Assestment Center  mi in. w ramach THE LONDON ORGANISING COMMITTEE OF THE OLYMPIC AND PARALYMPIC GAMES 2012 LTD w Manchesterze oraz Londynie. 
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Manchester Metropolitan University na kierunku International Human Resources Management. Aktualnie słuchaczka studiów podyplomowych Job Coaching –  coaching kariery, doradztwo zawodowe i edukacyjne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

 
 

Wendt Roman - Prezes Stowarzyszenia Interim Managers SIM

Praktyk skutecznego zarządzania zmiana. Karierę rozpoczynał w firmie specjalizującej się w handlu międzynarodowym. Następnie w randze Prezesa zarządu tworzył od podstaw ogólnopolska firmę usługowa b2b, która stała się liderem w swojej branży. Posiada portfolio 18 zakończonych sukcesem projektów biznesowych, które zrealizował w Polsce i w krajach Europy Centralnej. Największe z nich dotyczyły reorganizacji usługi transportowej operatorów logistycznych tego samego koncernu w trzech krajach Europy Centralnej oraz reorganizacji systemu zarządzania
w cementowni zatrudniającej ponad 800 pracowników. Jeden z etapów kariery obejmował prace w ogólnopolskiej firmie konsultingowo-wdrożeniowej, w której zajmował się podnoszeniem efektywności produkcji. Wykłada w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jest jednym z założycieli i Prezesem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).